Arama Kriterleri

Tüm arama kriterlerinizi belirleyebilir en hızlı şekilde hayalinizdeki konuta ulaşabilir

Dolar DOLAR 8.65 TL 8.69 TL
Euro EURO 10.33 TL 10.37 TL
Sterlin STERLIN 12.06 TL 12.15 TL
Blog / Genel / Pratik ve Etkileyici Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Çalışan veya çok çocuklu kadınlar için evi sürekli temiz ve düzenli tutmak kimi zaman büyük bir sıkıntı olabilir. Çat kapı gelen misafirler, gelmeden sadece birkaç saat önce haber verenler olduğunda, ev temizliğinin pratik olanı makbul olur.

Pratik ev temizliği nasıl yapılır? Pratik ev temizliğinde nelere dikkat edilir? Sizi büyük uğraşlara sokmadan, evinizi en azından derli toplu ve temiz gösterecek olan bir temizlik için size birkaç tüyo verebiliriz. Detaylı bir ev temizliği kadar derinlemesine sonuçlar vermese de en azından  günü kurtarmanıza y

ardımcı olacaktır. İşte birkaç küçük tüyo ile pratik ev temizliğinin yol haritası.

Takıntılardan Kurtulun

Pratik ya da detaylı, ev temizliğini nasıl yapacak olursanız olun evvela kendinizi dikkate alın. El alem ne der baskısı ile temizl

Pratik ve Etkileyici Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

iğe kalkışırsanız, temizlik hiç pratik olmayacak ve çok vakit alacak demektir.

Sizi memnun edecek, temel rahatsızlıkları ortadan kaldıracak bir temizlik yapmaya özen gösterin. Bu şekilde işlerinizi daha hızlı ve kolay halledeceğinizi göreceksiniz. Kriterlerinizi başkalarına göre değil kendinizi göre belirleyin.

Temizlik Düzen İle Başlar

Ev temizliği için ana kriter düzendir. Düzenli bir evi temizlemek çok daha kolay olur. Bu yüzden öncelikle genel dağınıklığa müdahale edin. Yeri değişmiş eşyaları olması gereken yerlere koyun ve varsa zemin üzerindeki oyuncak ya da benzeri eşyaları kaldırın.

Tam olarak her şey yerli yerine konulduğunda çok daha rahat bir temizlik yapma imkanınız olacak. Eğer temizlikten önce evi toplamak size uzun ve zahmetli bir işmiş gibi geliyorsa, kendinizi her gece yatmadan evvel evi toplamaya alıştırın.

Toplanmış Evin Temizlenmesi

Eviniz derli toplu bir hale geldi ise genel temizliğe başlayabilirsiniz. Elektrikli süpürge ile zeminin, koltukların tozunu alabilir, sehpalar, gümüşlükler ile üzerindeki ve içlerindeki eşyaların tozlarını hafif nemli bir bez ile alabilirsiniz.

Gözünüz korkamasın; hızlı bir süpürme ve toz alma en fazla 20 (yirmi) dakikanızı alacak.

Mutfak Temizliği

Pratik temizlik yapıyorsak, mutfağı enine boyuna silip süpürmemiz anlamsız olur. Bunun yerine basit bir toz alma, kirli bulaşıkları makineye yerleştirme, ortalıktaki dağınıklığı toplama ile uygun bir işlem yapılabilir.

(Ankara Temizlik)


Geri Dön Blog Anasayfa